Nasza strona powstała z myślą o tych, którzy podróżują do wielu miejsc i w związku z tym potrzebują wiedzieć, która godzinę będzie, gdy przybędą do danego miejsca na świecie. Jednak nawet dla osób, które nie odbywają podróży ważne jest to, która jest w danym miejscu na świecie godzina. Kiedy np. mamy znajomych na drugiej półkuli warto jest wiedzieć, jaka jest tam w danej chwili pora – wtedy będziemy wiedzieli, czy można pozwolić sobie na telefon do znajomych, czy nie, ponieważ jest u nich teraz noc.

Podobna sytuacja dotyczy kontaktów biznesowych. Jeśli mamy kontrahentów z innych krajów, musimy wiedzieć, która jest w tej chwili godzina w innej części świata, aby zadzwonić o odpowiedniej porze, w godzinach pracy. Nasza strona pomoże Wam w podjęciu decyzji, czy mogę się teraz skontaktować z osobą przebywającą w innej strefie czasowej, czy nie.

Strona powstała również z myślą o Polakach przebywających za granicą i mających rodziny poza Polską. Teraz bez problemu można sprawdzić to, jaka jest pora w Polsce. Wystarczy wejść na naszą stronę i spojrzeć na odpowiedni zegar. To najprostsza i najszybsza metoda sprawdzenia czasu, jaki występuje w danej strefie czasowej.

dalejzmiana czasu
Wpływ na ludzi

Dla ludzi o ustabilizowanym trybie życia zmiana czasu jest niekorzystna i potrzebują oni nawet kilku dni, by dostosować swój zegar biologiczny do nowych warunków - analogicznie jak przy podróżach między strefami czasowymi, choć w mniejszym zakresie. Przeprowadzana dwa razy w roku operacja zmiany czasu jest kosztowna i skomplikowana (np. koleje, systemy informatyczne).

Czas letni i zimowy

Czas letni "sprawia", że słońce wstaje godzinę później. Jeśli dzień trwa 12 godzin (a jasno jest na godzinę przed i po zachodzie słońca), to przy czasie geograficznym będą to godziny 5 - 19, natomiast w czasie letnim 6 - 20.

dalej

aktualny

czas

aktualny czas

Twoj czas na biznes