LIFESTYLE Mężczyzna zegarek Zegarki

TAG Heuer przedstawia historię zegarków i wyścigów

TAG Heuer przedstawia historię zegarków i wyścigów
TAG Heuer, szwajcarska firma słynąca z luksusowych zegarków, zaprezentowała w Kopenhadze wystawę poświęconą swoim legendarnym produktom i powiązaniom firmy z

Data publikacji: 2017-10-14, 10:00
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: TAG Heuer przedstawia historię zegarków i wyścigów
Kategoria: Mężczyzna, LIFESTYLE

TAG Heuer, szwajcarska firma słynąca z luksusowych zegarków, zaprezentowała w Kopenhadze wystawę poświęconą swoim legendarnym produktom i powiązaniom firmy z motorsportem.

TAG Heuer przedstawia historię zegarków i wyścigów Mężczyzna, LIFESTYLE - TAG Heuer, szwajcarska firma słynąca z luksusowych zegarków, zaprezentowała w Kopenhadze wystawę poświęconą swoim legendarnym produktom i powiązaniom firmy z motorsportem.

TAG Heuer, szwajcarska firma słynąca z luksusowych zegarków, zaprezentowała w Kopenhadze wystawę poświęconą swoim legendarnym produktom i powiązaniom firmy z motorsportem. Wśród eksponatów można było zobaczyć m. in. zegarek noszony przez legendarnego kierowcę wyścigowego Ayrtona Sennę. 

Dwudniowa wystawa rozpoczęła się w piątek 6 października. W jej uroczystym otwarciu uczestniczył Jean-Claude Biver, prezes firmy, a także Peter Møller, lokalny kolekcjoner słynnego modelu Autavia i Kristian Haagen, dziennikarz, który swoją karierę poświęcił opisywaniu właśnie świata czasomierzy.

Ekspozycja zgromadziła zegarki wypożyczone przez szwajcarskie muzeum TAG Heuer, jak również egzemplarze należące do miejscowych, prywatnych kolekcjonerów. Całość podzielono na pięć obszarów, pokazujących początki działalności, historię firmy w latach 60., 70. i 80., a także dzieje najnowsze.

Organizatorzy zabrali zwiedzających w prawdziwą podróż w czasie. Jej pierwszy etap stanowił początkowy okres rozwoju firmy, czasy intensywnych prac nad instrumentami montowanymi na deskach rozdzielczych samochodów i samolotów. W następnych częściach można było zapoznać się z historią zaangażowania TAG Heuera w motorsport, a przede wszystkim działalnością Jacka Heuera, prawnuka założyciela firmy i wielkiego fana wyścigów. To właśnie on sprawił, że szwajcarskie przedsiębiorstwo weszło do świata Formuły 1, wyznaczało nowe standardy w zakresie pomiaru czasu, a najsłynniejsi kierowcy zakładali zegarki z logo TAG Heuer na kopercie. Pośród okazów podziwiać można było m. in. zegarek TAG Heuer S/EI noszony przez ikonę motorsportu – Ayrtona Sennę czy prototyp Autavia 1163 z mechanizmem typu hi-beat.

Na miejscu wystawiono również modele produkowane obecnie – Carrera, Monaco i Formula 1. Obejrzeć można było również replikę bolidu F1 RB13 zespołu Red Bull Racing, z którym TAG Heuer aktualnie współpracuje, a także sprawdzić swój refleks na urządzeniu BATAK.

A to już wiesz?  WIOSENNY I KOLOROWY ZAWRÓT GŁOWY

 

 

 

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
TAG Heuer przedstawia historię zegarków i wyścigów Mężczyzna, LIFESTYLE - TAG Heuer, szwajcarska firma słynąca z luksusowych zegarków, zaprezentowała w Kopenhadze wystawę poświęconą swoim legendarnym produktom i powiązaniom firmy z motorsportem.
Hashtagi: #Mężczyzna #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy