Aktualności

Walentynki last minute – puszysty sernik walentynkowy z borówkami

Walentynki last minute – puszysty sernik walentynkowy z borówkami
Puszysty, walentynkowy sernik z aksamitną śmietankową masą, udekorowanymi uroczymi, własnoręcznie „namalowanymi” serduszkami, który podacie drugiej połówce do popołudniowej kawy, zmiękczy serce nawet najbardziej zagorzałego przeciwnika święta

Walentynki last minute – puszysty sernik walentynkowy z borówkami

To już za dwa dni! Walentynki za pasem, a jeśli nadal nie masz pomysłu jak osłodzić sobie i swojej drogiej połówce walentynkowy weekend, mamy propozycję! Puszysty, walentynkowy sernik z aksamitną śmietankową masą, udekorowanymi uroczymi, własnoręcznie „namalowanymi” serduszkami, który podacie drugiej połówce do popołudniowej kawy, zmiękczy serce nawet najbardziej zagorzałego przeciwnika święta zakochanych!

Ten i inne przepisy na walentynkowe przysmaki znajdziecie na Cookidoo® – platformie z przepisami j na urządzeniu urządzenie Thermomix®

SKŁADNIKI

Spód
70 g masła, pokrojonego na kawałki, plus dodatkowa ilość do natłuszczenia tortownicy
140 g herbatników maślanych lub 140 g herbatników maślanych, karmelowych
1 łyżeczka cynamonu, mielonego
70 g masła, pokrojonego na kawałki

Masa serowa
50 g borówek, mrożonych, uprzednio rozmrożonych lub 50 g jagód, mrożonych, uprzednio rozmrożonych
350 g twarogu sernikowego, pokrojonego na kawałki
120 g twarogu, tłustego, pokrojonego na kawałki
100 g brązowego cukru
15 g skrobi kukurydzianej
100 g śmietany, min. 30% tłuszczu
1 jajko
10 g soku z cytryny, świeżo wyciśniętego

Masa śmietankowa
50 g śmietany, min. 30% tłuszczu
200 g kwaśnej śmietany, 18% tłuszczu
25 g brązowego cukru
30 g cukru waniliowego, wykonanego w TM lub 60 g cukru wanilinowego
30 g soku z cytryny, świeżo wyciśniętego
50 g borówek, mrożonych, uprzednio rozmrożonych lub 50 g jagód, mrożonych, uprzednio rozmrożonych

Przygotowanie

Spód
1. Dno tortownicy (Ø 20 cm) wyłożyć papierem do pieczenia, obręcz tortownicy natłuścić masłem od wewnątrz, odstawić.
2. Do czystego i suchego naczynia miksującego włożyć herbatniki, dodać cynamon, rozdrobnić 4 s/obr. 6. Herbatniki przełożyć do innego naczynia, odstawić.
3. Rozgrzać piekarnik do temp. 180°C (termoobieg).
4. Do naczynia miksującego włożyć masło, roztopić 3 min/50°C/obr. 1.
5. Dodać rozdrobnione wcześniej herbatniki, wymieszać 10 s/obr. 4. Herbatniki z masłem przełożyć na dno wcześniej przygotowanej formy, rozprowadzić równomiernie kopystką, docisnąć łyżką.
6. Piec 7 min (180°C, termoobieg). W tym czasie umyć naczynie miksujące, kontynuować przygotowanie przepisu.

A to już wiesz?  Zabieranie na pamiątkę historycznych przedmiotów, zostawianie śladów dla potomności, czy to niewłaściwe zachowanie?

Masa serowa
7. Na pokrywie naczynia miksującego postawić miskę, odważyć do niej borówki, odstawić.
8. Zmniejszyć temp. piekarnika do temp. 170°C (termoobieg).
9. Założyć motylek. Do naczynia miksującego włożyć twaróg sernikowy, twaróg, dodać cukier, skrobię, śmietanę, jajko, sok z cytryny, ubijać 2 min/obr. 3.5. Zdjąć motylek. Masę serową przełożyć do wcześniej przygotowanej formy. Odważone borówki równomiernie rozłożyć na masie serowej.
10. Piec 20 min (170°C, termoobieg). Przykryć sernik arkuszem folii aluminiowej, piec kolejne 20-25 min (170°C, termoobieg). W tym czasie kontynuować przygotowywanie przepisu. Umyć i osuszyć naczynie miksujące.

Masa śmietankowa
11. Założyć motylek. Do czystego i suchego naczynia miksującego wlać śmietanę 30%, śmietanę 18%, dodać brązowy cukier, 20 g cukru waniliowego i 20 g soku z cytryny, ubijać 1 min/obr. 3.5. Zdjąć motylek. Masę śmietankową przełożyć do miski, odstawić do lodówki. Umyć naczynie miksujące.
12. Do naczynia miksującego włożyć borówki, dodać pozostałe 10 g cukru waniliowego i 10 g soku z cytryny, gotować 3 min/98°C/obr. , następnie zmiksować 10 s/obr. 10. Borówki przelać przez sitko o drobnych oczkach do miseczki, w razie potrzeby dociskając łyżką, aby otrzymać płynną konsystencję bez drobinek, odstawić.
13. Upieczone ciasto odstawić na 30 min do ostygnięcia. Na ostudzone ciasto przełożyć wcześniej przygotowaną, schłodzoną masę śmietankową, wyrównać powierzchnię kopystką. Łyżeczką nabierać przetarte borówki, wykonać drobne kleksy (Ø ok. 1-2 cm) wokół zewnętrznej krawędzi ciasta, tworząc mniejsze kręgi z kleksów do środka sernika na kształt ślimaka. Za pomocą wykałaczki, nie wbijając jej zbyt głęboko, wykonać delikatną linię ciągłą przebiegającą przez środek kleksów w poszczególnych kręgach, łącząc je ze sobą w taki sposób, aby każdy kleks zmienił się w kształt serca. Sernik schłodzić min. 3 godz. w lodówce.
14. Sernik walentynkowy przechowywać w lodówce i kroić tuż przed podaniem.

A to już wiesz?  Wakacje dla dzieci i nastolatków – Almatur stawia na bezpieczeństwo i akcję First Moment

Przygotowanie bez urządzenia Thermomix®:

Spód
1. Dno tortownicy (Ø 20 cm) wyłożyć papierem do pieczenia, obręcz tortownicy natłuścić masłem od wewnątrz, odstawić.
2. Herbatniki pokruszyć na mniejsze kawałki, dodać cynamon i zblendować. Herbatniki przełożyć do innego naczynia, odstawić.
3. Rozgrzać piekarnik do temp. 180°C (termoobieg).
4. Masło roztopić w rondelku.
5. Dodać rozdrobnione wcześniej herbatniki i ponownie zblendować. Herbatniki z masłem przełożyć na dno wcześniej przygotowanej formy, rozprowadzić równomiernie, docisnąć łyżką.
6. Piec 7 min (180°C, termoobieg). W tym czasie umyć naczynie miksujące, kontynuować przygotowanie przepisu.

Masa serowa
7. Zmniejszyć temp. piekarnika do temp. 170°C (termoobieg).
8. Twaróg sernikowy, twaróg, cukier, skrobię, śmietanę, jajko, sok z cytryny ubić mikserem na jednolitą masę. Masę serową przełożyć do wcześniej przygotowanej formy. Część borówek równomiernie rozłożyć na masie serowej.

9. Piec 20 min (170°C, termoobieg). Przykryć sernik arkuszem folii aluminiowej, piec kolejne 20-25 min (170°C, termoobieg). W tym czasie kontynuować przygotowywanie przepisu.

Masa śmietankowa
10. Śmietanę 30% oraz śmietanę 18% ubić z brązowym cukrem, 20 g cukru waniliowego i 20 g soku z cytryny aż do połączenia składników i powstania masy. Masę śmietankową przełożyć do miski, odstawić do lodówki.
11.Borówki oraz pozostałe 10 g cukru waniliowego i 10 g soku z cytryny umieścić w garnku i gotować, a następnie zmiksować. Borówki przelać przez sitko o drobnych oczkach do miseczki, w razie potrzeby dociskając łyżką, aby otrzymać płynną konsystencję bez drobinek, odstawić.
12. Upieczone ciasto odstawić na 30 min do ostygnięcia. Na ostudzone ciasto przełożyć wcześniej przygotowaną, schłodzoną masę śmietankową, wyrównać powierzchnię kopystką. Łyżeczką nabierać przetarte borówki, wykonać drobne kleksy (Ø ok. 1-2 cm) wokół zewnętrznej krawędzi ciasta, tworząc mniejsze kręgi z kleksów do środka sernika na kształt ślimaka. Za pomocą wykałaczki, nie wbijając jej zbyt głęboko, wykonać delikatną linię ciągłą przebiegającą przez środek kleksów w poszczególnych kręgach, łącząc je ze sobą w taki sposób, aby każdy kleks zmienił się w kształt serca. Sernik schłodzić min. 3 godz. w lodówce.
13. Sernik walentynkowy przechowywać w lodówce i kroić tuż przed podaniem.

A to już wiesz?  Walentynkowa kolacja 2021 w wersji fit

hastagi na stronie:

#https://www zmianaczasu pl/t/walentynki-last-minute-puszysty-sernik-walentynkowy-z-borowkami/

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy