BIZNES motoryzacja zegarek Zegarki

Nowe Mitsubishi L200 2016 – inauguracyjna seria już w Polsce!

Nowe Mitsubishi L200 2016 – inauguracyjna seria już w Polsce!
W polskiej ofercie Mitsubishi Motors debiutuje właśnie zupełnie nowa, 5. generacja pickupa Mitsubishi L200

Data publikacji: 2015-12-09, 11:25
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Nowe Mitsubishi L200 2016 – inauguracyjna seria już w Polsce!
Kategoria: Motoryzacja, BIZNES

W polskiej ofercie Mitsubishi Motors debiutuje właśnie zupełnie nowa, 5. generacja pickupa Mitsubishi L200 2016.

Nowe Mitsubishi L200 2016 - inauguracyjna seria już w Polsce! Motoryzacja, BIZNES - W polskiej ofercie Mitsubishi Motors debiutuje właśnie zupełnie nowa, 5. generacja pickupa Mitsubishi L200 2016.

Z myślą o wyróżnieniu pierwszych polskich klientów przygotowano powitalną serię 30 pojazdów o nazwie Mitsubishi L200 Premiere Edition.  Nowe Mitsubishi L200 to samochód, który wytycza drogę dla całego segmentu pickupów – nową i bardziej zaawansowaną technicznie, między innymi dzięki nowej technologii napędu, znakomitej aerodynamice, mniejszej masie i wyższemu bezpieczeństwu czynnemu. Innowacyjna konstrukcja nowego, japońskiego pickupa Mitsubishi L200 2016 oprócz wzorowej funkcjonalności i świetnych własności jezdnych na drogach utwardzonych i w terenie, gwarantuje pasażerom jakość, wygodę i komfort samochodu typu SUV. Inauguracyjna partia nowego Mitsubishi L200 oferuje dodatkowe elementy wyposażenia a wszyscy nabywcy tej serii otrzymają sportowy zegarek z logotypem nowego modelu.  Na stronie internetowej www.mitsubishi.pl/nowel200, poświęconej nowemu modelowi, można uzyskać wszelkie informacje oraz zarezerwować jeden z 30 pojazdów z limitowanej serii tego modelu. 

 

Ponad 4 miliony aut, 70 lat historii i strategiczne znaczenie

Mimo, że zwyczaj “cywilnego” wykorzystywania takich pickupów w Europie jest dosyć świeży, nabywcy L200 mogą korzystać z 7 dekad doświadczeń konstrukcyjnych MMC i znajomości rynków tego typu pojazdów. Model L200, który wyprodukowano dotychczas w 4 seriach znalazł aż 4.077.000 nabywców na całym świecie. Blisko 440.000 z nich jeździ obecnie po drogach całej Europy, która jest największym rynkiem eksportowym zbytu tego modelu. Segment pickupów pomimo kryzysu finansowego w Europie notuje wzrost. Nowe L200 to dla Mitsubishi Motors Corporation model o strategicznym znaczeniu – rocznie na całym świecie będzie sprzedawanych aż 200 000 takich pojazdów – to aż o 70 000 więcej, niż roczna sprzedaż poprzedniej generacji L200.

 

Całkowicie nowa, 5. seria Mitsubishi L200 – prekursor nowej ery pickupów

Mitsubishi L200 5. serii jest całkowicie nową konstrukcją i prekursorem nowej generacji pickupów. Konstruktorzy Mitsubishi stworzyli nieosiągalną dotąd kombinację – nowe L200 to pierwszy na rynku pojazd do ciężkiej pracy w terenie, który zapewnia komfort i własności jezdne samochodu osobowego typu SUV.

 

Atletyczna sylwetka i jej zalety

L200 piątej generacji cechuje całkowicie nowa, muskularna stylistyka nadwozia zbudowanego na nowej ramie konstrukcyjnej. Nowa konstrukcja pozwoliła na ograniczenie współczynnika czołowego oporu powietrza Cx do wartości 0,40, podwyższenie bezpieczeństwa biernego, przy jednoczesnym utrzymaniu ciężaru w rozsądnych granicach, dzięki starannemu opracowaniu struktury nośnej z wykorzystaniem dużej ilości stali o wysokiej wytrzymałości i  sztywniejszej ramy podwozia. W nowym Mitsubishi L200 uzyskano doskonały stosunek mocy do masy, dodatkowo optymalizując przestrzeń we wnętrzu i redukując zużycie paliwa i emisję CO2. Nowe L200 może pochwalić się też najmniejszym promieniem skrętu w tym segmencie pojazdów, wynoszącym 5,9 m i konkurencyjną długością przestrzeni ładunkowej, która stanowi aż 29,2% długości samochodu. Indywidualnie zaprojektowana dla każdej wersji nadwoziowej skrzynia ładunkowa jest zgrabnie wtopiona w bryłę pojazdu, a dzięki wyżej poprowadzonym górnym krawędziom skrzyni, uniknięto utraty objętości ładunkowej. Dynamiczny wygląd samochodu wzmocniono dodatkowo trójwymiarową głębią tylnej ściany skrzyni ładunkowej i “zawinięciem” na bokach skrzyni tylnych lamp zespolonych.

 

Najlepszy  w klasie napęd 4×4

Nowe L200 oferuje opracowany przez MMC stały napęd wszystkich kół "Super Select 4WD II" z reduktorem, który jest teraz załączany za pomocą obrotowego elektronicznego przełącznika na konsoli środkowej. Dodatkowo uzyskano podział momentu napędowego w proporcji 40:60, co poprawiło własności jezdne samochodu.

Oryginalnie opracowany dla modelu Pajero, system Super Select (obecnie “Super Select 4WD-II”) firmy Mitsubishi Motors pozwala kierowcy na wybór najwłaściwszego trybu pracy w zależności od warunków terenowych i innych czynników zaobserwowanych przez kierowcę. Możliwe jest przełączanie pomiędzy trybami jazdy 2WD i 4WD bez zatrzymywania samochodu (przy prędkości poniżej 100 km/h), bez względu na aktualny rodzaj nawierzchni.

A to już wiesz?  Więcej, niż wyścig. Wszystko, co musisz wiedzieć o Le Mans

Dużym atutem systemu Super Select jest ustawienie “4H” stałego napędu 4WD, czyli możliwość korzystania z niego przy dowolnej prędkości jazdy i na dowolnym rodzaju nawierzchni. Jest to wciąż rzadkość w tym segmencie rynkowym, szczególnie w samochodach dysponujących reduktorem.

W szczególnym przypadku pickupa, jakim jest L200, Super Select 4WD dodaje w znaczący sposób przyczepności, gdy samochód porusza się bez obciążenia skrzyni ładunkowej. Oferuje on blokadę centralnego mechanizmu różnicowego, co gwarantuje wyjątkową sprawność w terenie, ale również kontroluje rozdział momentu obrotowego na przednią i tylną oś w trybie 4H, zapewniając znakomite i łatwe prowadzenie samochodu na bardzo zróżnicowanych nawierzchniach, od asfaltowych dróg, po śliskie, nieutwardzone trakty.

W przeciwieństwie do niektórych swoich konkurentów, Super Select wyposażony jest również w zakres niskich przełożeń ("4LLc") umożliwiających rzeczywiście terenową jazdę, podnosząc własności terenowe samochodu na jeszcze wyższy poziom.

 

Nowy silnik z systemem zmiennych faz rozrządu MIVEC

Nowe Mitsubishi L200 napędza nowoczesny, niskoprężny silnik Diesla o pojemności 2,4 litra i mocy 181 KM z systemem zmiennych faz rozrządu. Jest to najnowszy z nowoczesnej rodziny silników “4N15”, które są wspólnym dziełem Mitsubishi Motors Corporation oraz Mitsubishi Heavy Industries, Ltd. Te bardzo sprawne energetycznie silniki wykonane w całości z aluminium, wyposażono w dwa wałki rozrządu w głowicy (DOHC), 4 cylindry, 16 zaworów i bezpośredni wtrysk paliwa common rail. Cechą charakterystyczną tych niskoemisyjnych silników Diesla są bardzo niskie stopnie sprężania, zaliczane do najniższych używanych w motoryzacji (15,5:1 w silniku 2,4 litra stosowanym w L200). Tak niskie stopnie sprężania umożliwiły opracowanie bardzo lekkich aluminiowych bloków silnika i stosowanie innych lekkich materiałów, prowadząc do znacznej redukcji masy jednostki napędowej, obniżenia drgań i hałasów pracy oraz podwyższenia ogólnej wydajności, uzyskiwanej poprzez zastosowanie opracowanego przez MMC systemu zmiennych faz rozrządu "MIVEC" (po stronie zaworów dolotowych), jak również turbosprężarek o zmiennej geometrii oraz systemu Auto Stop & Go. Zapewniając dobrą dynamikę i potężny moment obrotowy (450 Nm przy 2500 obr.), nowy silnik Mitsubishi L200 jest bardzo oszczędny – spala od 6,4 do 7,3 l. na 100 km, emitując jedynie 169 – 193 g/km CO2.

 

Nowe, wytrzymałe przekładnie

Celem jak najlepszego wykorzystania możliwości silników MIVEC Diesel, w MMC opracowano dwie nowe, wysokowytrzymałe przekładnie (heavy-duty) przeznaczone do 5. serii modelu L200. Pierwszą z nich jest całkowicie nowa 6-biegowa przekładnia manualna, której zadaniem jest ograniczenie zużycia paliwa i emisji spalin, a także zapewnienie krótkich i precyzyjnych ruchów dźwigni zmiany biegów przy minimalnej koniecznej do tego sile oraz ograniczenie głośności i drgań towarzyszących pracy przekładni. 5-biegowa przekładnia automatyczna z sekwencyjnym trybem pracy ”Sport” to z kolei zrównoważone połączenie osiągów, niskiej masy i rozsądnych kosztów produkcji. Jest to nowa przekładnia automatyczna używana także w modelu Pajero, której cechą charakterystyczną jest brak planowych czynności obsługowych (w poprzedniej wersji obsługa była wymagana co 80.000 km). Przekładnia zapewnia też lepsze własności eksploatacyjne. Nowy olej przekładniowy (ATF) o niskiej lepkości ułatwia rozruch silnika w niskich temperaturach, ogranicza opory przyczyniając się do niższego zużycia paliwa, a także pozwala podwyższyć trwałość przekładni.

 

Funkcjonalne zawieszenie

Prawdziwie wielozadaniowy, jednotonowy pickup, jakim jest L200, musi działać w każdych warunkach terenowych, zapewniając zawsze dynamiczną sprawność, komfort i bezpieczeństwo. Punktem wyjścia jest całkowicie nowa rama podwozia, a jej o 7% większa sztywność skrętna umożliwia zawieszeniu kół dbanie o prowadzenie i stabilność samochodu bez zakłóceń wynikających z odkształceń sprężystych struktury nośnej. Korzystając z takich własności struktury nośnej z priorytetem dla trwałości i niezawodności, nowe Mitsubishi L200 zachowuje ogólny układ konstrukcyjny swojego poprzednika, czyli podwójne wahacze poprzeczne i sprężyny walcowe z przodu oraz resory piórowe z tyłu, przy czym wybór tych ostatnich podyktowany jest dostosowaniem do ciężkich warunków eksploatacyjnych. Nowo zaprojektowane resory piórowe są inaczej umieszczone względem ramy, a ich długość została zwiększona. Zoptymalizowano sztywność sprężyn i resorów piórowych (przód i tył), a także skorygowano charakterystykę amortyzatorów. Powiększono też elementy mocujące nadwozie do ramy. W przednim zawieszeniu, przy okazji wprowadzanych zmian geometrii zwiększono średnicę stabilizatora przechyłów. Mniejsze jest przełożenie przekładni kierowniczej, co ogranicza wysiłek kierowcy a siłę wspomagania kierownicy zoptymalizowano celem precyzyjniejszego przekazywania sygnałów z drogi na kierownicę, co poprawiło kierowalność i stabilność samochodu. W układzie hamulcowym zmniejszono skok pedału i siłę, z jaką kierowca musi naciskać na pedał hamulca. Wprowadzone modyfikacje zapewnią lepszy komfort jazdy na drodze oraz lepszą stabilność w czasie jazdy terenowej.

A to już wiesz?  Smartfony w przyszłości mają być noszone na ręku niczym zegarek. Nie będą też korzystać z tradycyjnych kart SIM

 

Wnętrze – wyższa jakość i komfort

Kabina nowego Mitsubishi L200 jest większa niż poprzednio, z przodu więcej jest miejsca nad głowami, większa jest też szerokość samochodu na wysokości ramion, a z tyłu wzrosła ilość miejsca na nogi. W L200 w wersji Double Cab pasażerowie podróżujący z tyłu otrzymają dodatkowo bardziej odchylone do tyłu oparcia siedzeń. We wnętrzu uzyskano znaczący, łatwo zauważalny postęp w jakości wykonania oraz zredukowano drgania i hałasy, co przekłada się na lepsze wrażenia z jazdy i wyższy komfort podróżowania. Wysokość siedzenia kierowcy zoptymalizowano, by zapewnić między innymi dobrą widoczność przedniej krawędzi maski a wygodniejsze fotele oferują szersze i dłuższe siedzisko oraz oparcie a także solidniejsze podparcie boczne. Materiał poduszki siedziska jest bardziej miękki i elastyczny a pozycja za kierownicą wygodniejsza. Regulacja kierownicy obejmuje zarówno kąt, jak i odległość od fotela kierowcy. Konstrukcja słupków minimalizuje martwe pole widzenia – do przodu, jak i na boki i do tyłu.

 

Wyższa trwałość, niezawodność, bezobsługowe podzespoły = niższe koszty

Trwałość samochodu znacząco poprawiono już na etapie konstrukcyjnym – od wzmocnionego nadwozia i ramy, po wydłużone przebiegi międzyobsługowe układu napędowego i bezobsługową przekładnię automatyczną, zamiast obsługi co 80.000 km. Wymiana oleju w silniku odbywa się co 20.000 km zamiast 15.000 km, z 30.000 km do 60.000 km powiększono przebiegi między kontrolami luzów zaworowych, z 60.000 km do 180.000 km powiększono przebiegi między wymianami płynu chłodniczego z przeglądy odbywają się co 20 000 km. Zastosowano bezobsługowy łańcuch rozrządu i szerzej materiały uszczelniające. Aż 62% blach ma wysoką odporność na korozję – to o 12% więcej, niż w poprzednim modelu. Wszystkie te zmiany znacząco obniżają koszt eksploatacji nowego Mitsubishi L200 2016.

 

Najwyższy poziom bezpieczeństwa wśród pickupów

Wyposażenie nowego Mitsubishi L200 jest najbogatsze wśród wszystkich pickupów na rynku. O niezwykle wysoki poziom bezpieczeństwa dba między innymi najnowsza wersja jednego z najbardziej zaawansowanych technicznie i skutecznych napędów na 4 koła Super Select4WD II (z reduktorem), z nowym, elektronicznym wyborem trybu pracy za pomocą przełącznika obrotowego, który umożliwia jazdę na wszystkich rodzajach nawierzchni z włączonym napędem na 2 osie.

Kolejne kluczowe elementy konstrukcyjne i rozwiązania, podwyższające bezpieczeństwo to o 7% wyższa sztywność skrętna ramy podwozia o całkowicie nowej konstrukcji, zoptymalizowana geometria zawieszenia kół, wzmocnienia w drzwiach przednich i tylnych, nowa wersja opatentowanej przez MMC struktury nadwozia RISE, reflektory HID (oświetlenie do jazdy dziennej LED oraz projekcyjne reflektory biksenonowe), zapewniające wyższe bezpieczeństwo jazdy nocą, system mocowania fotelików na tylnej kanapie Isofix  i 7 poduszek bezpieczeństwa, w tym kolanowa dla kierowcy zapewniająca znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa biernego.

A to już wiesz?  TRENING Z MUZYKĄ NA NADGARSTKU DZIĘKI TOMTOM SPARK

W nowym Mitsubishi L200 2016 wprowadzono 8 systemów aktywnego bezpieczeństwa: ostrzegający o zmianie pasa ruchu (LDW), ABS z EBD, system stabilizacji toru jazdy i i kontroli trakcji ASTC, wspomaganie przy ruszaniu na wzniesieniu (HSA), system stabilizacji toru jazdy przyczepy (TSA), wspomaganie hamowania (BA), układ priorytetu hamulca (BOS) i system ostrzegania o nagłym hamowaniu (ESS). 

 

Mitsubishi L200 Premiere Edition – jeszcze bogatsze wyposażenie dla pierwszych klientów

Nowe Mitsubishi L200 już w standardzie oferuje wyjątkowo bogate wyposażenie, a powitalną serię Premiere Edition wzbogacono o kolejne dodatkowe, atrakcyjne elementy. Inauguracyjne pojazdy zbudowano na bazie wersji 2.4 HP Intense Plus MT i 2.4 HP Instyle AT, dodając do listy wyposażenia orurowanie przednie ze stali nierdzewnej firmy Steeler, dalekosiężne reflektory halogenowe Hella, model 031, ozdobne chromowane nakładki na tylne lampy, emblemat Premiere Edition wraz z numeracją na desce rozdzielczej i samo logo serii na tylnej klapie, ozdobne nakładki na przednie i tylne progi, ozdobną gałkę dźwigni automatycznej skrzyni biegów z logo Mitsubishi Motors oraz dywaniki z emblematem inauguracyjnej serii. Ponadto każdy nabywca nowego Mitsubishi L200 Premiere Edition otrzyma w prezencie zegarek z logotypem tego modelu.

 

Polska oferta

Inauguracyjna seria Mitsubishi L200 2016 jest dostępna w wersji z podwójną kabiną, z turbodoładowanym silnikiem Diesla o pojemności 2,4 litra i mocy 181 KM w dwóch wersjach – Intense Plus z manualną, sześciobiegową skrzynią biegów oraz Instyle z automatyczną, 5-stopniową przekładnią. Obydwie wersje wyposażono w najnowszą wersję jednego z najbardziej zaawansowanych technicznie i skutecznych napędów na 4 koła Super Select. Oprócz dodatkowych elementów, właściwych dla limitowanej serii Premiere Edition, na liście wyposażenia wersji Intense Plus znajdziemy 8 systemów bezpieczeństwa, w tym ostrzegający o zmianie pasa ruchu i system stabilizacji toru jazdy przyczepy (TSA), 7 poduszek bezpieczeństwa, automatyczną klimatyzację, elektrycznie regulowane, składane i podgrzewane lusterka boczne, tempomat ze sterowaniem w kierownicy, sterowanie systemem audio w kierownicy, radioodtwarzacz 2DIN CD/MP3 z dotykowym wyświetlaczem, zestaw głośnomówiący bluetooth, światła mijania z czujnikiem zmierzchu, wycieraczki przedniej szyby z czujnikiem deszczu, przednie reflektory przeciwmgielne ze srebrnym obramowaniem, 17-calowe aluminiowe obręcze kół i chromowane elementy – między innymi: osłona chłodnicy, wykończenia przednich reflektorów, klamki czy obudowy lusterek bocznych.

Wersję Instyle AT wyposażono ponadto w  światła do jazdy dziennej w technologii LED, biksenonowe przednie reflektory,  bezkluczykowy dostęp KOS, radioodtwarzacz z cyfrowym tunerem Digital Audio Broadcast (DAB) i nawigacją z 7-calowym wyświetlaczem, automatyczną, 2-strefową klimatyzację, skórzaną tapicerkę siedzeń, łopatki do zmiany biegów przy kierownicy, podgrzewane przednie fotele a fotel kierowcy jest regulowany elektrycznie w 6 kierunkach.  Inauguracyjna seria Mitsubishi L200 2016 Premiere Edition jest dostępna w 4 nowych kolorach nadwozia: metalizowanych – zielonym, brązowym i grafitowym oraz czarnym – perłowym.

Mitsubishi L200 2016 2.4 High Power Intense Plus MT Premiere Edition kosztuje 148 990 zł. Drugą dostępną wersję tej specjalnej serii – 2.4 High Power Instyle AT Premiere Edition wyceniono na 157 990 zł a koszt lakieru metalizowanego wynosi 3250 zł. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.mitsubishi.pl/nowel200, gdzie można także zarezerwować jeden z 30 egzemplarzy z limitowanej serii Mitsubishi L200 Premiere Edition.

Premiera pełnej gamy nowego pickupa Mitsubishi L200 2016 jest zaplanowana na wiosnę 2016 roku.

 

Kontakt dla przedstawicieli mediów: Kinga Lisowska tel. +48 22 46 31 875, +48 22 46 31 800 w.175, +48 609 290 133, [email protected] Zdjęcia wszystkich modeli przeznaczone do publikacji znajdują się w internetowym serwisie prasowym www.press.mitsubishi.pl  Dla dziennikarzy przeznaczona jest również strona Mitsubishi Motors Corporation:https://library.mitsubishi-motors.com/contents/

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Nowe Mitsubishi L200 2016 - inauguracyjna seria już w Polsce! Motoryzacja, BIZNES - W polskiej ofercie Mitsubishi Motors debiutuje właśnie zupełnie nowa, 5. generacja pickupa Mitsubishi L200 2016.
Hashtagi: #Motoryzacja #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy