LIFESTYLE Psychologia

Trauma w dobie pandemii. Debata Fundacji Dorastaj z Nami

Trauma w dobie pandemii. Debata Fundacji Dorastaj z Nami
O możliwych konsekwencjach traumy związanej z pandemią COVID-19 dla jednostek i całego społeczeństwa będą rozmawiać 24 czerwca br. uczestnicy debaty online organizowanej przez Fundację Dorastaj z

Data publikacji: 2020-06-19
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Trauma w dobie pandemii. Debata Fundacji Dorastaj z Nami
Kategoria: Psychologia, LIFESTYLE

O możliwych konsekwencjach traumy związanej z pandemią COVID-19 dla jednostek i całego społeczeństwa będą rozmawiać 24 czerwca br. uczestnicy debaty online organizowanej przez Fundację Dorastaj z Nami.

Trauma w dobie pandemii. Debata Fundacji Dorastaj z Nami Psychologia, LIFESTYLE - O możliwych konsekwencjach traumy związanej z pandemią COVID-19 dla jednostek i całego społeczeństwa będą rozmawiać 24 czerwca br. uczestnicy debaty online organizowanej przez Fundację Dorastaj z Nami.

O możliwych konsekwencjach traumy związanej z pandemią COVID-19 dla jednostek i całego społeczeństwa będą rozmawiać 24 czerwca br. uczestnicy debaty online organizowanej przez Fundację Dorastaj z Nami. Podczas spotkania, eksperci – prof. Bogdan de Barbaro, psychiatra i psychoterapeuta oraz Marta Wrzosek, pedagog i nauczycielka, powiedzą również, jak obecną sytuację przeżywają dorośli, a jak dzieci i młodzież, a także jakie są najlepsze sposoby zapobiegania i radzenia sobie z traumą.

Pandemia COVID-19 i jej skutki dotknęły w mniejszym lub większym stopniu całe społeczeństwo. Trauma, przeżywana do tej pory głównie przez jednostki, stała się doświadczeniem ogólnoświatowym, które dotyczy zarówno dorosłych, jak i dzieci. Z dnia na dzień miliony osób straciły poczucie kontroli nad własnym życiem i wiarę w lepsze jutro.

Organizatorzy debaty online Trauma w dobie pandemii wraz z zaproszonymi ekspertami chcą zwrócić  uwagę na przeżywanie traumy przez dzieci i rodziny pracowników służb, którzy są na froncie walki z pandemią. Jak podkreśla Magdalena Pawlak, prezes zarządu Fundacji Dorastaj z Nami „Medycy, policjanci i strażacy oraz inni pracownicy służb, codzienne narażają własne zdrowie i życie, by nieść pomoc chorym na COVID-19. Martwią się o siebie i swoich najbliższych. Boją się że mając kontakt z zarażonymi, są zagrożeniem dla swoich rodzin”. Podczas debaty postaramy się znaleźć odpowiedź na pytanie, co możemy zrobić jako społeczeństwo, by pracownikom służb i ich rodzinom pomóc przejść przez traumę.

Podczas debaty online Trauma w dobie pandemii eksperci oraz moderatorzy będą rozmawiać o także o sposobach zapobiegania i radzenia sobie z traumą, a także o możliwości zastosowania w obecnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19, rozwiązań wypracowanych w ramach systemu izraelskiego.

A to już wiesz?  Ścieżka zakupowa, czyli psychologia sprzedaży w branży retail

Organizatorzy wydarzenia podkreślają także, że debata ma być okazją do poszukania odpowiedzi na pytanie, jak zmieni się nasz świat po pandemii oraz  co możemy zrobić, by trauma wywołana pandemią COVID-19 była impulsem do nowego początku i zmiany na lepsze.

Debata rozpocznie się 24 czerwca o godzinie 13.00. Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie: https://dorastajznami.org/debata/

Fundacja Dorastaj z Nami to jedyna organizacja pozarządowa w Polsce, która od blisko 10 lat inspiruje różne grupy społeczne i biznesowe, aby działały razem na rzecz pomocy dzieciom, strażaków, ratowników górskich, żołnierzy, policjantów, którzy zginęli lub zostali ciężko ranni podczas pełnienia służby publicznej. Celem działania Fundacji jest długotrwałe wspieranie dzieci w okresie edukacji od chwili przyjęcia do Fundacji aż do zakończenia przez nie nauki, do 25 roku życia. Dzięki działalności Fundacji, dzieci otrzymują regularną, szeroko rozumianą pomoc edukacyjną, psychologiczną, wsparcie finansowe oraz przygotowanie do wejścia na rynek pracy. Od chwili powołania, Fundacja Dorastaj z Nami objęła opieką 255 dzieci. Więcej o Fundacji Dorastaj z Nami: www.dorastajznami.org

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Trauma w dobie pandemii. Debata Fundacji Dorastaj z Nami Psychologia, LIFESTYLE - O możliwych konsekwencjach traumy związanej z pandemią COVID-19 dla jednostek i całego społeczeństwa będą rozmawiać 24 czerwca br. uczestnicy debaty online organizowanej przez Fundację Dorastaj z Nami.
Hashtagi: #Psychologia #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy