BIZNES Nieruchomości

Pięć powodów, dla których warto zainwestować w mieszkanie we Wrocławiu

Pięć powodów, dla których warto zainwestować w mieszkanie we Wrocławiu
Jakie konkretnie powody przemawiają za tym, aby kupić we Wrocławiu mieszkanie pod

Data publikacji: 2017-03-28, 13:20
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Pięć powodów, dla których warto zainwestować w mieszkanie we Wrocławiu
Kategoria: Nieruchomości, BIZNES

Jakie konkretnie powody przemawiają za tym, aby kupić we Wrocławiu mieszkanie pod wynajem?

Pięć powodów, dla których warto zainwestować w mieszkanie we Wrocławiu Nieruchomości, BIZNES - Jakie konkretnie powody przemawiają za tym, aby kupić we Wrocławiu mieszkanie pod wynajem?

Stolica Dolnego Śląska stwarza dobre warunki do życia, rozwoju zawodowego i edukacji. Warto jednak pamiętać, że jest to miejsce sprzyjające inwestowaniu. Fakt, jak wiele korzyści płynie z przeprowadzki do tego miasta sprawia, że chętnych na wynajem nie brakuje. Jakie konkretnie powody przemawiają za tym, aby kupić we Wrocławiu mieszkanie pod wynajem?  

1. Oferta dopasowana do potrzeb

Rynek pierwotny we Wrocławiu rozwija się dynamicznie. Poszukujący mieszkania mają dostęp do szerokiego wachlarza ofert, dopasowanych do indywidualnych preferencji, możliwości finansowych i oczekiwań pod względem metrażu. – Inwestycje mieszkaniowe mają dziś wyróżniać się czymś, co będzie szczególnie atrakcyjne i ważne dla nabywcy. Niekiedy jest to prestiżowy adres, innym razem jacuzzi i siłownia na podziemnej kondygnacji, a czasem zaciszna lokalizacja w bliskim sąsiedztwie parków czy skwerów lub po prostu kameralne osiedle – opowiada Emil Basta, pracownik wrocławskiego dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A.

Kupno mieszkania na wynajem w mieście, które ma tak zróżnicowaną ofertę pod względem lokalizacji i cech wyróżniających, stwarza świetną możliwość dotarcia do ludzi o różnorodnych priorytetach i upodobaniach.

2. Sprzyjający czas na inwestycję

Ceny na rynku nieruchomości kształtują się naprawdę korzystnie – zarówno w porównaniu z innymi dużymi miastami, jak i do sytuacji sprzed kilku lat. W marcu 2017 roku lokum od dewelopera w stolicy Dolnego Śląska kosztowało 6000 zł/m2. – Przeciętna kwota, którą musiał wydać nabywca, była niższa niż w Poznaniu, Warszawie, Krakowie i Gdańsku. To dobry czas na zakup, tym bardziej że możliwości stale rosną – komentuje Emil Basta. Raport AMRON-SARFIN pokazuje, że siła nabywcza Polaków jest coraz większa. Udowodniono to poprzez zestawienie średniego dochodu netto z przeciętną ceną transakcyjną 1 m2 powierzchni użytkowej mieszkania. W poprzednim roku wrocławianie za swoją miesięczną pensję mogli nabyć 0,61 m2 – to wynik prawie dwa razy większy niż w roku 2007.

A to już wiesz?  Marki coraz chętniej zatrudniają do współpracy gwiazdy sportu. Udział sportowca w kampanii reklamowej znacznie zwiększa jej efektywność

3. Coraz więcej chętnych do pracy

We Wrocławiu znaleźć można także dużo interesujących ofert pracy. Dotyczy to szczególnie branży IT, budownictwa i finansów. Pierwszy z wymienionych sektorów w sierpniu 2016 roku oferował aż 16,37% dostępnych wakatów. Ubiegły rok był naprawdę dobrze prosperujący – województwo uplasowało się na drugim miejscu pod względem liczby miejsc pracy.

Specjaliści i menedżerowie przyznają, że w poszukiwaniu lepszego zatrudnienia chętnie przeprowadzą się właśnie do stolicy Dolnego Śląska. Najwięcej, bo aż 39% respondentów w badaniu firmy rekrutacyjnej Antal, stwierdziło, że miasto w pełni odpowiada ich potrzebom. Warto zainwestować w gotowe mieszkania we Wrocławiu z myślą o wynajmie dla tych, którzy zdecydują się przeprowadzić za pracą.

4. Miasto studentów

Według Rankingu Uczelni Akademickich z 2016 roku, przygotowywanym przez Perspektywy, Politechnika Wrocławska uplasowała się na 5. miejscu wśród szkół wyższych z całej Polski, natomiast Uniwersytet Wrocławski – na 7. Wśród najpopularniejszych kierunków Uniwersytetu Wrocławskiego znajdują się: psychologia, komunikacja wizerunkowa, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, a na Politechnice geodezja i kartografia, informatyka oraz inżynieria kwantowa. Dobre perspektywy sprawiają, że coraz więcej studentów chce wynająć mieszkanie we Wrocławiu. Nie wszyscy młodzi ludzie mają zgromadzone duże oszczędności, mogą pozwolić sobie na kredyt lub finansowanie zakupu przez rodziców. Niektórzy z kolei nie są pewni, czy w przyszłości nie zdecydują się zamieszkać w innym mieście, dlatego wynajem jest dla nich wygodnym rozwiązaniem.

5. Turystyka i kultura

We Wrocławiu odbywa się wiele różnorodnych imprez kulturalnych i sportowych. Są to między innymi Festiwal Nowe Horyzonty, Jazz nad Odrą czy The World Games. Organizowane tu wydarzenia, liczne zabytki oraz doskonała sieć połączeń kolejowych, lotniczych i autostrad sprawiają, że przybywa tu wiele turystów – również z zagranicy. Czasowy wynajem mieszkań to atrakcyjna alternatywa zarówno dla wynajmującego, który niemal zawsze znajdzie zainteresowanych jego ofertą, jak i dla najemców, dla których opcja będzie korzystniejsza, niż korzystanie z hotelowych usług.

A to już wiesz?  Co trzeci Polak nie planuje dnia

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Pięć powodów, dla których warto zainwestować w mieszkanie we Wrocławiu Nieruchomości, BIZNES - Jakie konkretnie powody przemawiają za tym, aby kupić we Wrocławiu mieszkanie pod wynajem?
Hashtagi: #Nieruchomości #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy