BIZNES motoryzacja zegarek Zegarki

Continental – siła inteligentnej mobilności na targach w Las Vegas

Continental – siła inteligentnej mobilności na targach w Las Vegas
Podczas prestiżowych targów Consumer Electronics Show 2015 (CES) w Las Vegas Continental zaprezentował inteligentne rozwiązania zwiększającego świadomość i bezpieczeństwo kierowcy. Prezentacja odbyła się pod hasłem „Siła inteligentnej

Data publikacji: 2015-01-14, 12:15
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Continental – siła inteligentnej mobilności na targach w Las Vegas
Kategoria: Motoryzacja, BIZNES

Podczas prestiżowych targów Consumer Electronics Show 2015 (CES) w Las Vegas Continental zaprezentował inteligentne rozwiązania zwiększającego świadomość i bezpieczeństwo kierowcy. Prezentacja odbyła się pod hasłem „Siła inteligentnej mobilności”.

Continental – siła inteligentnej mobilności na targach w Las Vegas Motoryzacja, BIZNES - Podczas prestiżowych targów Consumer Electronics Show 2015 (CES) w Las Vegas Continental zaprezentował inteligentne rozwiązania zwiększającego świadomość i bezpieczeństwo kierowcy. Prezentacja odbyła się pod hasłem „Siła inteligentnej mobilności”.

Podczas targów eksperci Continental zaprezentowali urządzenia najnowszej generacji z wykorzystaniem technologii magazynowania i przetwarzanie danych w chmurze. Rozwój innowacji Continental w tej dziedzinie ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa kierowcy na drodze, głównie dzięki stałemu dostępowi do informacji oraz większej kontroli nad pojazdem.

Większa kontrola

Najważniejszą z nowości Continental zaprezentowanych na targach jest dynamiczny horyzont elektroniczny (e-Horyzont). Powstały we współpracy z firmą IBM, e-Horyzont wykorzystuje technologię chmury lokalizacyjnej HERE. System opiera się na przekształceniu mapy cyfrowej w niezwykle precyzyjny i zbierający aktualne informacje czujnik. Pozwala on na uwzględnienie takich zmiennych jak pogoda, natężenie ruchu, czy roboty drogowe, a także na przekazywanie tych informacji do podzespołów elektronicznych pojazdu. Dane są zbierane z wielu źródeł z wykorzystaniem techniki crowdsourcingu.

Nowe technologie dostępowe

Udział w targach CES, był również znakomitą okazją do zaprezentowania w jaki sposób zegarek kierowcy może zostać wykorzystany jako wygodne urządzenie sterujące – zdalny kluczyk. Inteligentny zegarek Continental łączy się z najnowszym modelem zdalnego kluczyka dwukierunkowego, wykorzystując technologię Bluetooth. Pozwala on na przesyłanie danych dotyczących pojazdu, danych diagnostycznych i informacji o użytkowniku bezpośrednio do auta. Korzystając z odpowiedniej aplikacji kierowca może na przykład otwierać lub zamykać samochód.

Rozszerzona rzeczywistość

Kolejna innowacja – „Connected Technician”, to rozwiązanie Continental wykorzystujące aplikację na tablety, umożliwiającą nawiązanie łączności z pojazdem za pomocą rozszerzonej rzeczywistości. Dzięki niej serwisant
w warsztacie jest prowadzony krok po kroku przez cały proces określania przyczyn usterek i wykonywania napraw. W ten sposób ma on zawsze pod ręką wszystkie instrukcje robocze, dane o uszkodzonych podzespołach lub zalecenia. Profesjonalny system diagnostyczny pozwala na automatyczne rozpoznanie modelu i typu pojazdu, wykrycie problemów oraz udostępnienie pełnych informacji technicznych o aucie. Intuicyjna obsługa przekłada się
na prostsze, szybsze i dokładniejsze określanie przyczyn usterek oraz wykonywanie napraw, a także na optymalne planowanie czynności serwisowych. Na targach CES Continental zaprezentował również w jaki sposób sterowane głosem aplikacje wykorzystujące technologię rozszerzonej rzeczywistości pozwalają na jeszcze wydajniejszą pracę serwisanta – bez konieczności obsługi ręcznej.

A to już wiesz?  Alkomat połączony ze smartfonem czy zegarki mierzące kroki to jedne z najpopularniejszych prezentów dla fanów inteligentnej elektroniki

Czujniki otoczenia

W 2014 roku amerykańska agencja NHTSA wydała rozporządzenie, zgodnie z którym wszystkie samochody osobowe, do 2018 roku, będą musiały zostać wyposażone w rozwiązania zapewniające widoczność z tyłu pojazdu (kamery tylne), stosowane dodatkowo jako rozwiązania awaryjne. Celem rozwoju tej technologii jest umożliwienie jazdy całkowicie zautomatyzowanej. Służy temu również zintegrowany system czujników i kamer System Surround View od Continental, zapewniający pełny, 360-stopniowy widok wokół całego pojazdu. Połączenie tej technologii z aktywnym rozwiązaniem w zakresie hamowania (Advanced Driver Assistance System) może istotnie przyczynić się do obniżenia liczby ofiar wypadków w trakcie cofania.

Telematyka i przyszłość podróży według Continental

Continental od niemal dwudziestu lat pracuje nad rozwiązaniami, które umożliwiają internetową wymianę danych na temat pojazdu. Jeszcze w tym roku pojazdy sprzedawane na amerykańskim rynku będą wyposażane
w najnowszy moduł telematyczny koncernu. Zapewnia on przesył danych w standardzie LTE i pozwala na korzystanie z szeregu usług łączności z użyciem systemu STARLINK, wykorzystywanym przez Subaru. Właściciele samochodów Subaru będą mogli korzystać z usług automatycznego powiadamiania o kolizji, zdalnego sterowania pojazdem (np. otwieranie i zamykanie za pomocą smartfona), a także będą dostawać miesięczne raporty na temat stanu pojazdu i jego kluczowych parametrów.

Na targach CES 2015 zaprezentowane zostały rozwiązania Continental wykorzystujące zdobycze nowoczesnej techniki i rozwój Internetu. Dzięki nim, auta stają się jeszcze bezpieczniejsze i bardziej wydajne.

* * *

Continental AG

Z osiągniętymi w 2013 roku obrotami w wysokości 33,3 miliardów euro, Continental jest jednym z wiodących dostawców motoryzacyjnych na świecie. Oferując układy hamulcowe, urządzenia i komponenty zespołów napędowych i podwozi, zestawy wskaźników, systemy informatyczne i rozrywkowe, podzespoły elektroniczne, opony oraz elastomery techniczne, firma Continental znacząco przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa na drogach oraz chroni globalny klimat. Continental posiada również znaczące doświadczenie jako partner w dziedzinie sieciowej komunikacji samochodowej. Firma Continental zatrudnia obecnie około 186 000 pracowników w 49 krajach.

A to już wiesz?  Huawei Watch Fit – inteligentny zegarek dla fanów fitnessu

www.continental-corporation.com
 

Dział Opon

Jako jeden z wiodących producentów opon na świecie, zatrudniający ponad 42 000 pracowników. Obecnie Dział Opon posiada na całym świecie 22 zakłady zajmujące się produkcją i rozwojem. Szeroka oferta produktów Działu oraz stałe inwestycje w badania i rozwój w znaczący sposób przyczyniają się do osiągnięcia efektywnej pod względem kosztowym i wydajnej ekologicznie mobilności.

Opony do pojazdów ciężarowych

Dział Opony do Pojazdów Ciężarowych jest jednym z największych producentów opon do samochodów ciężarowych, autobusów i pojazdów przemysłowych na świecie.

www.continental-truck-tires.pl

Sponsoring

Dział Opon jest oficjalnym sponsorem Pucharu Niemiec w Piłce Nożnej, Major League Soccer w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, Pucharu Azji w Piłce Nożnej 2015 w Australii oraz Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2016TM we Francji.

www.ContiSoccerWorld.com.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Continental – siła inteligentnej mobilności na targach w Las Vegas Motoryzacja, BIZNES - Podczas prestiżowych targów Consumer Electronics Show 2015 (CES) w Las Vegas Continental zaprezentował inteligentne rozwiązania zwiększającego świadomość i bezpieczeństwo kierowcy. Prezentacja odbyła się pod hasłem „Siła inteligentnej mobilności”.
Hashtagi: #Motoryzacja #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy