LIFESTYLE Sport zegarek Zegarki

Sportowy zegarek – jaki wybrać?

Sportowy zegarek – jaki wybrać?
Nikogo już nie dziwi widok osoby trenującej w parku, czy na pobliskiej bieżni. Zorganizowane zawody biegowe cieszą się dużym zainteresowaniem i ich organizatorzy nie muszą martwić się o

Data publikacji: 2015-05-19, 14:00
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Sportowy zegarek – jaki wybrać?
Kategoria: Sport, LIFESTYLE

Nikogo już nie dziwi widok osoby trenującej w parku, czy na pobliskiej bieżni. Zorganizowane zawody biegowe cieszą się dużym zainteresowaniem i ich organizatorzy nie muszą martwić się o frekwencję.

Sportowy zegarek - jaki wybrać? Sport, LIFESTYLE - Nikogo już nie dziwi widok osoby trenującej w parku, czy na pobliskiej bieżni. Zorganizowane zawody biegowe cieszą się dużym zainteresowaniem i ich organizatorzy nie muszą martwić się o frekwencję.

Nikogo już nie dziwi widok osoby trenującej w parku, czy na pobliskiej bieżni. Zorganizowane zawody biegowe cieszą się dużym zainteresowaniem i ich organizatorzy nie muszą martwić się o frekwencję. Biegacze – amatorzy coraz częściej zaczynają podchodzić do biegania profesjonalnie i ambicjonalnie. Zastanawiają się nad wyborem najlepszego sprzętu, który pomoże im w treningach.

 

Jedną z kluczowych kwestii dotyczących sprzętu biegowego jest wybór odpowiedniego zegarka, który pomoże w przeprowadzaniu profesjonalnych treningów w określonej dla biegacza strefie tętna. Agnieszka Dygacz, polska chodziarka, olimpijka i wielokrotna Mistrzyni Polski wybrała TomTom Runner Cardio.

Sportsmanka twierdzi, że należy zacząć od tego, jak zegarek leży na ręce. Sprawdza czy sprzęt nie jest zbyt ciężki i niewygodny. Następnie zagląda do interfejsu, zegarek musi być łatwy w obsłudze, tak aby przy zmianie opcji treningu nie poświęcać mu więcej niż minutę. Ważna jest również opcja kontrolowania tętna, zegarek TomTom Runner Cardio umożliwia pomiar z nadgarstka, dzięki czemu unikamy dodatkowego wyposażenia w postaci niewygodnej opaski piersiowej. Treningi w terenie ułatwia GPS, dlatego zegarek powinien być wyposażony w tę funkcję. Dla Agnieszki Dygacz ważna jest również możliwość manualnego oraz automatycznego zaznaczania okrążeń. Ponadto, znacznym udogodnieniem jest funkcja, dzięki której na wyświetlaczu można ustawić przynajmniej trzy zmienne np. tętno, czas i odległość. Olimpijka zwraca także uwagę na pamięć sprzętu i długość pracy zegarka bez konieczności ładowania baterii. Kolejne ważne elementy to podświetlany i wodoodporny wyświetlacz. Agnieszka Dygacz radzi, aby na samym końcu sprawdzić jakość wykonania paska oraz szkiełka.

A to już wiesz?  Tegoroczne święta będą znacznie bogatsze. Polacy wydadzą na ich organizację prawie 24 mld zł

Większość osób zwraca uwagę na to, żeby zegarek był intuicyjny. Odpowiedni sprzęt biegowy ma ułatwiać treningi, a zakup zegarka, który nie jest dostosowany do potrzeb biegacza, może spowodować niepotrzebne utrudnienia, dlatego warto zapoznać się z kilkoma modelami, aby dokonać najlepszego wyboru.

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Sportowy zegarek - jaki wybrać? Sport, LIFESTYLE - Nikogo już nie dziwi widok osoby trenującej w parku, czy na pobliskiej bieżni. Zorganizowane zawody biegowe cieszą się dużym zainteresowaniem i ich organizatorzy nie muszą martwić się o frekwencję.
Hashtagi: #Sport #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy