LIFESTYLE Sport zegarek Zegarki

Sportowy zegarek – jaki wybrać?

Sportowy zegarek – jaki wybrać?
Nikogo już nie dziwi widok osoby trenującej w parku, czy na pobliskiej bieżni. Zorganizowane zawody biegowe cieszą się dużym zainteresowaniem i ich organizatorzy nie muszą martwić się o

Data publikacji: 2015-05-19, 14:00
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Sportowy zegarek – jaki wybrać?
Kategoria: Sport, LIFESTYLE

Nikogo już nie dziwi widok osoby trenującej w parku, czy na pobliskiej bieżni. Zorganizowane zawody biegowe cieszą się dużym zainteresowaniem i ich organizatorzy nie muszą martwić się o frekwencję.

Sportowy zegarek - jaki wybrać? Sport, LIFESTYLE - Nikogo już nie dziwi widok osoby trenującej w parku, czy na pobliskiej bieżni. Zorganizowane zawody biegowe cieszą się dużym zainteresowaniem i ich organizatorzy nie muszą martwić się o frekwencję.

Nikogo już nie dziwi widok osoby trenującej w parku, czy na pobliskiej bieżni. Zorganizowane zawody biegowe cieszą się dużym zainteresowaniem i ich organizatorzy nie muszą martwić się o frekwencję. Biegacze – amatorzy coraz częściej zaczynają podchodzić do biegania profesjonalnie i ambicjonalnie. Zastanawiają się nad wyborem najlepszego sprzętu, który pomoże im w treningach.

 

Jedną z kluczowych kwestii dotyczących sprzętu biegowego jest wybór odpowiedniego zegarka, który pomoże w przeprowadzaniu profesjonalnych treningów w określonej dla biegacza strefie tętna. Agnieszka Dygacz, polska chodziarka, olimpijka i wielokrotna Mistrzyni Polski wybrała TomTom Runner Cardio.

Sportsmanka twierdzi, że należy zacząć od tego, jak zegarek leży na ręce. Sprawdza czy sprzęt nie jest zbyt ciężki i niewygodny. Następnie zagląda do interfejsu, zegarek musi być łatwy w obsłudze, tak aby przy zmianie opcji treningu nie poświęcać mu więcej niż minutę. Ważna jest również opcja kontrolowania tętna, zegarek TomTom Runner Cardio umożliwia pomiar z nadgarstka, dzięki czemu unikamy dodatkowego wyposażenia w postaci niewygodnej opaski piersiowej. Treningi w terenie ułatwia GPS, dlatego zegarek powinien być wyposażony w tę funkcję. Dla Agnieszki Dygacz ważna jest również możliwość manualnego oraz automatycznego zaznaczania okrążeń. Ponadto, znacznym udogodnieniem jest funkcja, dzięki której na wyświetlaczu można ustawić przynajmniej trzy zmienne np. tętno, czas i odległość. Olimpijka zwraca także uwagę na pamięć sprzętu i długość pracy zegarka bez konieczności ładowania baterii. Kolejne ważne elementy to podświetlany i wodoodporny wyświetlacz. Agnieszka Dygacz radzi, aby na samym końcu sprawdzić jakość wykonania paska oraz szkiełka.

A to już wiesz?  „Woman’s FLOW” – nowe czasopismo dla kreatywnych kobiet

Większość osób zwraca uwagę na to, żeby zegarek był intuicyjny. Odpowiedni sprzęt biegowy ma ułatwiać treningi, a zakup zegarka, który nie jest dostosowany do potrzeb biegacza, może spowodować niepotrzebne utrudnienia, dlatego warto zapoznać się z kilkoma modelami, aby dokonać najlepszego wyboru.

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Sportowy zegarek - jaki wybrać? Sport, LIFESTYLE - Nikogo już nie dziwi widok osoby trenującej w parku, czy na pobliskiej bieżni. Zorganizowane zawody biegowe cieszą się dużym zainteresowaniem i ich organizatorzy nie muszą martwić się o frekwencję.
Hashtagi: #Sport #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy