Złoto Złoto inwestycyjne

Czy istnieje złote rozwiązanie corocznych dylematów prezentowych?

Czy istnieje złote rozwiązanie corocznych dylematów prezentowych?
W tym roku – bardziej niż zwykle – podczas bożonarodzeniowych przygotowań będzie liczył się czas. Światowy kryzys związany z pandemią spowodował, że u części producentów napotkamy problemy z zamówieniem wybranych produktów. Dlatego warto poszukać podarunków, które zaskoczą naszych najbliższych. Oryginalny wygląd, prestiż, a także ochrona środków finansowych przed inflacją – czy dobrym pomysłem jest kupno sztabki lub monety wykonanej ze

Warszawa, 15.12.2021 r.
Informacja prasowa

Czy istnieje złote rozwiązanie corocznych dylematów prezentowych?
W tym roku – bardziej niż zwykle – podczas bożonarodzeniowych przygotowań będzie liczył się czas. Światowy kryzys związany z pandemią spowodował, że u części producentów napotkamy problemy z zamówieniem wybranych produktów. Dlatego warto poszukać podarunków, które zaskoczą naszych najbliższych. Oryginalny wygląd, prestiż, a także ochrona środków finansowych przed inflacją – czy dobrym pomysłem jest kupno sztabki lub monety wykonanej ze złota?

Tegoroczne Święta – według badań – mogą okazać się skromniejsze. Wielu z nas wciąż ostrożnie podchodzi do świątecznych wydatków. Według Barometru Providenta ankietowani, którzy poczynili już plany dotyczące zakupów na ten czas, zamierzają przeznaczyć na nie przeciętnie 952,40 zł – jest to wzrost o ponad 200 zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Warto jednak podkreślić, że kwota ta przed pandemią była o wiele wyższa – w 2019 r. był to przeciętnie wydatek rzędu 1700 zł. Mimo to końcówka roku to okazja do sprawienia bliskim osobom przyjemności i pokazania, jak bardzo są dla nas ważne.

Prezentem, który zdecydowanie wyróżni się na tle innych i nie nadszarpnie przeznaczonego na ten cel budżetu, jest złoto inwestycyjne w postaci cennych sztabek. Można je już nabyć od niecałych 270 zł. Ceny różnią się w zależności od wagi produktu i dodatkowych elementów zdobniczych. Produkty te zachowują swoją wartość i są odporne na szalejącą obecnie inflację.

Królewski kruszec sprawdzi się zarówno jako prezent dla młodych, jak i tych starszych osób. Fizyczne złoto charakteryzuje się dużą dostępnością, jednak przed Świętami warto o jego zakupie pomyśleć wcześniej, aby uniknąć sytuacji, w której zabraknie dla nas wybranego produktu. Najczęściej na prezent wybierane są sztabki o wadze od 1 do 5 gram.

Stawiając na złotą sztabkę lub monetę jako świąteczny podarunek nie tylko inwestujemy w przyszłość, ale zachęcamy obdarowaną osobę również do zainteresowania się zagadnieniem metali szlachetnych – wskazuje Aleksander Pawlak, Prezes Zarządu Tavex. Warto pamiętać, że adresat prezentu nie tylko będzie właścicielem kruszcu, ale również posiadaczem aktywa inwestycyjnego, które procentuje. Bezdyskusyjne jest również to, że złoto cieszy oko i pięknie wpisuje się w świąteczny klimat – dodaje.

Królewski kruszec sprawdzi się również w sytuacji, gdy chcemy podarować bliskiej osobie pieniądze, ale w nieco bardziej wyszukanej formie niż gotówka. Złota sztabka wygląda lepiej niż koperta z pieniędzmi i łatwo można ją spieniężyć. Sztabki posiadają także ozdobne motywy, które mogą urzec niejedną osobę. Dostępne są odpowiednie zdobienia – do wyboru zależnie od relacji z obdarowanym i okazji.

Tavex Sp. z o.o. jest wiodącym dealerem metali szlachetnych, który oferuje również usługi wymiany walut oraz płatnicze na najlepszych warunkach. Tavex Group została założona w 1991 roku. Do grona jej klientów należą osoby prywatne, klienci o najwyższych dochodach, firmy różnej wielkości, a także instytucje finansowe. Tavex posiada swoje oddziały w dziewięciu europejskich krajach i obsługuje średnio 1,3 miliona klientów rocznie.