Aktualności

Solidarni z Ukrainą ,Otwarcie Rio Edu Centrum dla Ukraińców

Solidarni z Ukrainą ,Otwarcie Rio Edu Centrum dla Ukraińców
Informacja prasowa Kraków, 25 kwietnia 2022 r. Solidarni z Ukrainą Otwarcie Rio Edu Centrum dla Ukraińców Fundacja Omeny Mensah uruchomiła Rio Edu Centrum – ośrodek

Informacja prasowa
Kraków, 25 kwietnia 2022 r.

Solidarni z Ukrainą
Otwarcie Rio Edu Centrum dla Ukraińców

Fundacja Omeny Mensah uruchomiła Rio Edu Centrum – ośrodek edukacji i wsparcia dla mam i dzieci z Ukrainy na warszawskim Mokotowie. Termo Organika, partner Omenaa Foundation wsparła ten szczytny projekt dostarczając swoje, najlepsze farby, którymi zostało pomalowane nowoczesne centrum. W inauguracji placówki uczestniczyła Pierwsza Dama RP, pani Agata Duda, która również zamierza współpracować z fundacją na rzecz osób, które znalazły schronienie w Polsce.

Rio Edu Centrum zapewni najmłodszym Ukraińcom opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogów oraz wsparcie psychologów i animatorów. Kobiety znajdą tam poradę prawną, poradę lekarską oraz pomoc w znalezieniu pracy. W ośrodku pracuje doświadczony zespół specjalistów z Polski i Ukrainy. Nowoczesny, kilkusetmetrowy ośrodek składa się z pięciu sal edukacyjnych dla dzieci oraz dwóch pomieszczeń dla kobiet. Łącznie ośrodek będzie mógł przyjąć około stu osób dziennie.

– Tylko w długofalowym, mądrym działaniu widzimy sens, dlatego stworzyliśmy pierwszy ośrodek dla matek i dzieci z Ukrainy, którym chcemy stworzyć bezpieczne miejsce, ze wsparciem edukacyjnym, psychologicznym i prawnym. Dzieciom chcemy zapewnić edukację, a kobietom aktywizację zawodową – mówi Omenaa Mensah, Prezeska i Założycielka Omenaa Foundation.
Termo Organika od lat pomaga ośrodkom społecznym na terenie Polski. Od początku agresji Rosji na Ukrainę firma włączyła się aktywnie w pomoc na rzecz Ukrainy i Ukraińców, także w ramach współpracy z Omenaa Foundation.

– Dostarczyliśmy nasze najlepsze farby do wnętrz do pomalowania ośrodka wparcia, który mieści się na powierzchni blisko 500 m kw. w specjalnie do tego celu zaadoptowanych pomieszczeniach biurowych Parku Rozwoju przy ulicy Konstruktorskiej 12 w Warszawie – mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor ds. technicznych Termo Organika. – Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć małą cegiełkę i w ten sposób pomóc Fundacji w tak ważnym projekcie niesienia pomocy naszym zaatakowanym przez Rosję sąsiadom. To dla nas bardzo ważne, ponieważ jesteśmy solidarni z Ukrainą.
Termo Organika już w marcu br. roku wsparła finansowo Polską Misję Medyczną, która pomaga zapewnić opiekę medyczną dzieciom w oblężonym Kijowie. W związku z agresją rosyjską na Ukrainę i olbrzymią grupą uchodźców Termo Organika planuje dalsze wsparcie solidarnościowo- pomocowe na rzecz Ukrainy, również w kooperacji z Omenaa Foundation.

A to już wiesz?  Odkryj na nowo kiełbasę krakowską i żywiecką

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy