BIZNES IT i technologie

Ponad 50 tysięcy osób dziennie korzysta z ich rozwiązania

Polska firma stworzyła rozwiązanie, które zmienia tradycyjne podejście do motywowania pracowników i zdobywa światowe rynki. Jej projekt bazuje na dziedzinach, które na pierwszy rzut oka niewiele łączy, czyli psychologii i sztucznej

Data publikacji: 2019-09-02, 13:40
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Ponad 50 tysięcy osób dziennie korzysta z ich rozwiązania
Kategoria: IT i technologie, BIZNES

Polska firma stworzyła rozwiązanie, które zmienia tradycyjne podejście do motywowania pracowników i zdobywa światowe rynki. Jej projekt bazuje na dziedzinach, które na pierwszy rzut oka niewiele łączy, czyli psychologii i sztucznej inteligencji.

Ponad 50 tysięcy osób dziennie korzysta z ich rozwiązania IT i technologie, BIZNES - Polska firma stworzyła rozwiązanie, które zmienia tradycyjne podejście do motywowania pracowników i zdobywa światowe rynki. Jej projekt bazuje na dziedzinach, które na pierwszy rzut oka niewiele łączy, czyli psychologii i sztucznej inteligencji.

Polska firma stworzyła rozwiązanie, które zmienia tradycyjne podejście do motywowania pracowników i zdobywa światowe rynki. Jej projekt opiera się na dziedzinach, które na pierwszy rzut oka niewiele łączy, czyli psychologii i sztucznej inteligencji. A jednak, z tej wybuchowej mieszanki powstało rozwiązanie, które jako jedno z nielicznych w skali europejskiej, dostało się do międzynarodowego konkursu XPRIZE dotyczącego przełomów w nauce.

Złoty środek to połączenie psychologii i sztucznej inteligencji 

Pracownicy XXI wieku są przeciążeni informacjami i mają do przyswojenia ogromną ilość wiedzy. Do tego dochodzi jeszcze stres, bo wszystko muszą zrobić najlepiej na wczoraj. Jak w takich warunkach poradzić sobie z realizacją celów, jakie stawia przed nimi pracodawca? Rozwiązaniem tych problemów jest przełomowa metoda polskiej firmy, z której dziennie korzysta ponad 50 tysięcy osób. To platforma, która z jednej strony pomaga zrealizować plany biznesowe firmy, a z drugiej motywuje pracowników do wykonywania określonych działań. 

Proponujemy rozwiązanie, które łączy kilka elementów: psychologię behawioralną, gamifikację oraz sztuczną inteligencję. Nasze narzędzie planuje indywidualne ścieżki uczenia się i osiągania celów za pomocą wiedzy zdobywanej o ludziach – mówi Wojciech Ozimek CEO One2tribe. Co więcej, platforma łączy schematy nagród i wpływu społecznego i właśnie dzięki temu szybko wspiera proces zarządzania zmianą. O co dokładnie chodzi?

Schematy nagród i wpływu społecznego

Chętniej powtarzasz zachowania, które przynoszą Ci korzyść, czy takie, z których nic nie masz? To są właśnie schematy nagród. Robimy to, co się najbardziej opłaca i za co jesteśmy nagradzani. Jeszcze najlepiej w jak najkrótszym czasie od chwili, kiedy wykonamy daną czynność. W taki sposób przyzwyczajamy się do tego, co uważamy za korzystne i szybciej wprowadzamy konkretne zachowania do życia codziennego. Platforma pomaga więc kształtować nawyki za pomocą scenariuszy wyzwań, uczących określonych zachowań. I co najważniejsze, narzędzie opiera się na metodzie małych kroków – pozwala na rozkładanie dużych, np. miesięcznych planów na małe zadania, możliwe do wykonania w krótkim czasie.

A to już wiesz?  MyKronoz: co oferują smartwatche hybrydowe?

Teraz przyjrzyjmy się bliżej mechanizmowi wpływu społecznego. W tym przypadku porównujemy się z innymi i naśladujemy osoby lepsze od nas – takie, które odniosły sukces w jakiejś dziedzinie. Metoda bazuje więc na tym, że liderzy dzielą się wiedzą – i za to dostają nagrody, a pozostali użytkownicy, korzystając z ich doświadczenia – realizują sprawnie postawione przed nimi celami.  System nie nagradza więc tylko za efekty, bo wtedy wciąż nagrody dostawaliby najlepsi. Nagradza także za to, że „tajemnica sukcesu” przekazywana jest od liderów do ich naśladowców. 

Liczby mówią same za siebie

Psychologia, sztuczna inteligencja, gry… to modne hasła, ale jakie to ma przełożenie na rzeczywistość? Z platformy motywacyjnej One2tribe korzysta w tym momencie ponad 50 tysięcy osób – to liczba, która pozwala przedstawić wiarygodne i ciekawe dane. 

Użytkowanie narzędzia przynosi 95% wzrost zaangażowania pracowników, głównie dzięki możliwości wymiany wiedzy oraz motywowania poprzez system nagród i porównywania swoich osiągnięć do sukcesów innych osób. Platforma w 43% przyczynia się do szybszego wejścia produktów na rynek, ponieważ pracownicy błyskawicznie wprowadzają nawyki, za które są wynagradzani. Pozostałe dane również zaskakują. Najważniejsza statystyka dla managerów – to nawet 32% wzrosty sprzedaży. Jeśli kadra zdaje sobie sprawę z tego, że wyznaczone jej cele są konkretne, mierzalne, a przede wszystkim – osiągalne, to chętniej angażuje się w ich realizację. Platforma jest też odpowiedzią na problem wypalenia zawodowego – ogranicza fluktuację personelu o 20%. Zdecydowanie łatwiej pracuje się w środowisku, w którym pracownik czuje, że jest rozumiany, a jego potrzeby nie są zamiatane pod dywan.

Zarządzanie zmianą

Co tak naprawdę jest potrzebne do osiągnięcia celu biznesowego? Dobrze przygotowana strategia marketingowa, zapewnienie szkoleń, odpowiedniego sprzętu i produktów – to wszystko jest ważne, ale nie najważniejsze. Kluczowa jest właściwa motywacja pracowników oraz przygotowanie ich do kontaktu z klientem. Jeśli personel będzie właściwie zmotywowany, to zrealizuje cele, ponieważ zauważy, że to mu się opłaca. I wtedy wszyscy wygrywają.

A to już wiesz?  Szwajcarska luksusowa marka z polskim rodowodem wraca na rynek po 100 latach. Czapek & Cie debiutuje w Polsce unikalną kolekcją

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Ponad 50 tysięcy osób dziennie korzysta z ich rozwiązania IT i technologie, BIZNES - Polska firma stworzyła rozwiązanie, które zmienia tradycyjne podejście do motywowania pracowników i zdobywa światowe rynki. Jej projekt bazuje na dziedzinach, które na pierwszy rzut oka niewiele łączy, czyli psychologii i sztucznej inteligencji.
Hashtagi: #IT i technologie #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy