LIFESTYLE Sport zegarek Zegarki

Nowy zegarek outdoorowy Polar Grit X

Nowy zegarek outdoorowy Polar Grit X
Polar Grit X to outdoorowy zegarek o lekkiej konstrukcji, długim czasie pracy i nowych funkcjach, takich jak: Hill Splitter™, prognoza pogody czy nowe nawigowanie po

Data publikacji: 2020-04-22, 16:00
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Nowy zegarek outdoorowy Polar Grit X
Kategoria: Sport, LIFESTYLE

Polar Grit X to outdoorowy zegarek o lekkiej konstrukcji, długim czasie pracy i nowych funkcjach, takich jak: Hill Splitter™, prognoza pogody czy nowe nawigowanie po trasie.

Nowy zegarek outdoorowy Polar Grit X Sport, LIFESTYLE - Polar Grit X to outdoorowy zegarek o lekkiej konstrukcji, długim czasie pracy i nowych funkcjach, takich jak: Hill Splitter™, prognoza pogody czy nowe nawigowanie po trasie.

Przezwycięż wszystko z nowym, outdoorowym zegarkiem Polar Grit X

Polar Grit X to outdoorowy zegarek o lekkiej konstrukcji, długim czasie pracy i nowych funkcjach, takich jak: Hill Splitter™, prognoza pogody czy nowe nawigowanie po trasie

KEMPELE, FINLANDIA – 22 kwietnia 2020 r. – Polar, pionier technologii dla sportowców i niekwestionowany lider w produkcji urządzeń do pomiaru tętna oraz monitorowania aktywności, prezentuje nowy, zaawansowany zegarek: Polar Grit X. Zaprojektowany, by pomóc entuzjastom sportów outdoorowych przekraczać swoje granice, Polar Grit X cechuje się solidną i lekką konstrukcją, wyjątkowo długim czasem pracy oraz posiada całkowicie nowe funkcje Smart Coaching. Niezależnie od tego, czy już jesteś na szlaku czy dopiero przygotowujesz się do nadchodzących przygód trenując w domu, Polar Grit X został wyposażony we wszystkie niezbędne narzędzia, których potrzebujesz, aby przezwyciężyć wszystkie trudności.

Polar Grit X posiada konstrukcję, która spełnia amerykański standard wojskowy (MIL-STD-810G); został zaprojektowany, by sprostać najtrudniejszym warunkom.

Zegarek waży zaledwie 64 gramy, ma niesamowity stosunek masy do czasu działania: zapewnia do 40 godzin pracy w standardowym trybie treningowym lub nawet do 100 godzin w trybie oszczędzania baterii, który jest idealny na dłuższe wyprawy lub zawody typu „ultra”.

Zrozumienie i dostosowanie intensywności wysiłku w zmieniającym się terenie jest od dawna wyzwaniem osób uprawiających sporty outdoorowe. Nowa funkcja Hill Splitter™ w Polar Grit X automatycznie wykrywa wzniesienia i spadki terenu i po każdej sesji treningowej dostarcza szczegółowych danych dotyczących tych odcinków. Korzystając z tych informacji, sportowcy są w stanie lepiej poznać intensywność ich treningu, nauczyć się jak dostosować tempo na poszczególnych odcinkach trasy, porównywać sesje treningowe i wykonywać odpowiednio zaplanowane treningi.

A to już wiesz?  Hygge po polsku. 5 sprawdzonych sposobów, aby Twój dom stał się jeszcze bardziej

Prawidłowa intensywność treningów, odpowiednie nawodnienie i regularne uzupełnianie węglowodanów sprawią, że nawet najtrudniejsze treningi będą efektywne, ale równocześnie przyjemne. Inteligentny asystent uzupełniania energii Polar FuelWise™ to idealne narzędzie, wyświetlające automatyczne, dostosowane do użytkownika powiadomienia dotyczące uzupełniania węglowodanów i płynów, które pomoże utrzymać energię i nawodnienie organizmu na odpowiednim poziomie, nawet podczas najdłuższych sesji treningowych.

Polar Grit X został dodatkowo zintegrowany z platformą Komoot zapewniając tym samym funkcje importowania tras i nawigacji podczas treningu, sygnalizującej zbliżające się zakręty i zmiany kierunku trasy. Zegarek dostarcza także prognozy pogody, dzięki którym łatwiej zaplanować sesje treningowe i dostosować je do zmieniających warunków.

„Polar stworzył pierwsze na świecie pulsometry w formie zegarków sportowych ponad 40 lat temu”, mówi Tomi Saario, CEO Polar Electro. „Jako prawdziwych pionierów cytowano nas częściej w publikacjach naukowych niż kogokolwiek z naszej branży – dokładność, wiarygodność i użyteczność są kluczem do wszystkiego, co robimy.

Jesteśmy bardzo dumni mogąc połączyć lata doświadczenia, dzięki którym Polar Grit X jest doskonałym towarzyszem dla fanów sportu i wypraw na świeżym powietrzu.”

Polar Grit X został wyposażony w następujące funkcje treningowe i Smart Coaching:

● Polar Precision Prime™: umożliwia monitorowanie tętna bezpośrednio z nadgarstka za pomocą unikalnej, multisensorycznej technologii.

● FitSpark™: wskazówki treningowe FitSpark™ zapewnią optymalne przygotowanie do treningów w terenie dzięki gotowym propozycjom treningowym, dostosowanym do aktualnego stanu regeneracji, kondycji, z uwzględnieniem historii treningów.

● Nightly Recharge™: automatycznie monitoruje nocną regenerację i wskazuje jak organizm użytkownika odpoczął po treningu i codziennych obowiązkach poprzedniego dnia. Funkcja dostarcza spersonalizowanych porad, dotyczących treningów, snu oraz poziomu energii. Nightly Recharge pomaga dokonywać optymalnych wyborów w codziennym życiu, aby utrzymać dobre samopoczucie i osiągać cele treningowe.

● Training Load Pro™: pozwala zapobiegać przetrenowaniu i niedotrenowaniu, monitorując, w jaki sposób każda sesja treningowa obciąża różne układy organizmu, tym samym pomagając zwiększyć efektywność treningów. Training Load Pro zapewnia kompleksowe monitorowanie obciążeń treningowych, uwzględniając obciążenia układu krążeniowo-oddechowego,  mięśni oraz obciążenia odczuwanego przez użytkownika.

A to już wiesz?  Złe nawyki, przez które tracisz cenny czas

● Sleep Plus Stages™: umożliwia monitorowanie faz i jakości snu.

● Moc biegowa: unikalny pomiar mocy biegowej bezpośrednio z zegarka pomaga w monitorowaniu pracy mięśni podczas treningu biegowego. Moc biegowa jest kluczem do pomiaru intensywności treningu biegowego, umożliwiając osiągnięcie idealnej intensywności biegu za każdym razem.

● Polar Flow: platforma internetowa i aplikacja mobilna to miejsce, w którym można analizować wyniki i planować kolejne treningi.

Polar Grit X jest już dostępny na stronie www.polar.com/pl/grit-x – cena wynosi 1939 zł, zegarek dostępny jest w kolorze czarnym i zielonym w uniwersalnym rozmiarze (M/L) oraz w kolorze białym w mniejszym rozmiarze (S/M). Ponadto wkrótce dostępne będą wymienne paski: silikonowe w kolorze czarnym, białym i zielonym w cenie 139 zł, tekstylne w kolorze zielonym, czerwonym i niebieskim w cenie 179 zł oraz skórzany pasek w cenie 229 zł.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Nowy zegarek outdoorowy Polar Grit X Sport, LIFESTYLE - Polar Grit X to outdoorowy zegarek o lekkiej konstrukcji, długim czasie pracy i nowych funkcjach, takich jak: Hill Splitter™, prognoza pogody czy nowe nawigowanie po trasie.
Hashtagi: #Sport #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy