LIFESTYLE motoryzacja zegarek Zegarki

Inaho i World Clock, czyli lampa i zegarek od Lexusa

Inaho i World Clock, czyli lampa i zegarek od Lexusa
Lexus dodał do linii Crafted for Lexus dwa kolejne, niezwykle ciekawe produkty - lampę Inaho i zegar World

Data publikacji: 2018-12-24, 12:00
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Inaho i World Clock, czyli lampa i zegarek od Lexusa
Kategoria: Motoryzacja, LIFESTYLE

Lexus dodał do linii Crafted for Lexus dwa kolejne, niezwykle ciekawe produkty – lampę Inaho i zegar World Clock.

Inaho i World Clock, czyli lampa i zegarek od Lexusa Motoryzacja, LIFESTYLE - Lexus dodał do linii Crafted for Lexus dwa kolejne, niezwykle ciekawe produkty - lampę Inaho i zegar World Clock.

Lexus dodał do linii Crafted for Lexus dwa kolejne, niezwykle ciekawe produkty – lampę Inaho i zegar World Clock. Te zachwycające wyglądem i prostotą przedmioty codziennego użytku są dziełami młodych projektantów, zwycięzców Lexus Design Award.

Lampa jak kłos ryżu
Inaho to wytwarzająca przyjemne, ciepłe światło lampa, inspirowana… kłosem ryżu. Oświetlenie składa się z trzech wysokich, przypominających łodygi i wykonanych z włókna węglowego prętów, zwieńczonych u góry elementami roztaczającymi światło o złotej barwie, które wydobywa się przez otwory o średnicy zaledwie 0,1 mm. Co więcej, syntetyczne łodygi poruszając się, naśladują ruch roślin na wietrze, a nazwa Inaho oznacza po japońsku właśnie kłos ryżu. Całość zamocowano na solidnej podstawie, wykonanej z drewna, które stosuje się w samochodach Lexusa. Autorem projektu jest Hideki Yoshimoto.

Światowy zegar
Linia Crafted for Lexus wzbogaciła się również o zegar World Clock z charakterystyczną obudową w kształcie dwunastokąta. Zegar wyświetla aktualny czas w 12 miastach na całym świecie, w tym w Tokio, Dubaju, Moskwie czy Londynie – wystarczy obrócić go na bok z nazwą wybranego miejsca, a urządzenie automatycznie wskaże aktualną godzinę. Tarczę zegara wykonano z włókna węglowego, takiego samego, jak stosowane w sportowych modelach Lexusa. World Clock jest dziełem Masafumiego Ishikawy, który stworzył go, kiedy mieszkał w USA i myślał o swojej rodzinie w Japonii.
 

Różnorodność Crafted for Lexus
Inaho i World Clock dołączyły do długiej listy ciekawych, nowatorskich przedmiotów z linii Crafted for Lexus. Można na niej znaleźć muchę do garnituru wykonaną ze skóry zastosowanej w Lexusie LC, minimalistyczną lampkę biurową LED czy drewnianą tackę w kształcie przypominającym słynną, typową dla Lexusów atrapę chłodnicy. Produkty Crafted for Lexus można kupić w klubach Intersect by Lexus, zlokalizowanych w Tokio, Dubaju, a od niedawna także w Nowym Jorku.

A to już wiesz?  Rusza kampania „Porozmawiajmy Mamo”.Jak bez skrępowania rozmawiać o dojrzewaniu?

W przyszłym roku Lexus już po raz siódmy przyzna nagrody Lexus Design Award, więc możemy spodziewać się, że lista nowatorskich przedmiotów Crafted for Lexus będzie się tylko powiększać.

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Inaho i World Clock, czyli lampa i zegarek od Lexusa Motoryzacja, LIFESTYLE - Lexus dodał do linii Crafted for Lexus dwa kolejne, niezwykle ciekawe produkty - lampę Inaho i zegar World Clock.
Hashtagi: #Motoryzacja #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy