LIFESTYLE Psychologia

7 zasad dżentelmena – jak zauroczyć damę na pierwszej randce

7 zasad dżentelmena – jak zauroczyć damę na pierwszej randce
Jak zauroczyć kobietę na

Data publikacji: 2017-09-08
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: 7 zasad dżentelmena – jak zauroczyć damę na pierwszej randce
Kategoria: Psychologia, LIFESTYLE

Jak zauroczyć kobietę na randce?

7 zasad dżentelmena – jak zauroczyć damę na pierwszej randce Psychologia, LIFESTYLE - Jak zauroczyć kobietę na randce?

Pierwsza randka jest niezwykle stresująca, zarówno dla jednej i drugiej strony. Warto więc odpowiednio się do niej przygotować, aby wiedzieć jak zachować się w konkretnych sytuacjach. Bycie dżentelmenem może bowiem okazać się nie takie proste, jak mogłoby się wydawać. Oglądając perypetie bohaterów programu ”Pierwsza randka” można nauczyć się wielu zasad savoir vivre oraz… dowiedzieć się, czego kategorycznie nie robić. Oto 7 najważniejszych reguł, do których warto się zastosować.

Czy odsunąć kobiecie krzesło, gdy zasiada do stołu? Czy przejść przez drzwi i przytrzymać je partnerce, czy może lepiej otworzyć je i przepuścić ją przodem? Chcąc zaimponować swojej wybrance warto zastosować się do kilku prostych zasad, które pozwolą uniknąć niezręcznych sytuacji. Wprowadzenie w życie tych siedmiu reguł zagwarantuje powodzenie na pierwszej randce.

Ubierz się, ale nie przebierz

Kluczem do sukcesu jest schludność. Nieistotne jakiej marki koszulę założymy, ale ważne, aby była wyprana i wyprasowana. Pamiętajmy również o zapachu. Jest niezwykle ważny, szczególnie dla pań – naukowcy z Uniwersytetu Federalnego w Rio de Janeiro wykazali, że kobiety mogą charakteryzować się bardziej wyrafinowanym zmysłem węchu niż mężczyźni, ponieważ posiadają nawet o 50% więcej komórek nerwowych w opuszce węchowej. Perfumy, niezbyt intensywne, ale wyczuwalne, zagwarantują sukces w kontaktach z kobietami. Unikajmy z kolei niewybaczalnych, stylizacyjnych błędów. Nie zakładajmy krawata do koszuli z krótkim rękawem, najlepiej zupełnie zrezygnujmy z tego typu odzieży – jest dobrym rozwiązaniem do stylizacji nieformalnych. Przy pierwszym spotkaniu z kobietą warto postawić na elegancję, nawet tę w wydaniu casualowym. Jeśli zakładamy marynarkę pamiętajmy, aby była ona zawsze zapięta, kiedy stoimy oraz odpięta, kiedy siadamy.

A to już wiesz?  MyKronoz ZeTime Premium – smartwatch z prawdziwymi wskazówkami

Czy puszczamy kobietę przodem?

Bardzo ogólna, ale niezwykle ważna zasada głosi, aby zawsze opiekować się kobietą. Oznacza to, że np. wchodząc po schodach puszczamy kobietę przodem, a schodząc idziemy przed nią – dzięki temu asekurujemy ją. Z kolei wchodząc do restauracji przepuszczamy panie przodem, przytrzymując im otwarte drzwi. Jednak wkraczając już na samą salę, należy iść przed partnerką y, aby w ten sposób poprowadzić ją do stolika. Pewność siebie i opiekuńczość to doskonałe połączenie gwarantujące sukces. Wrażenie na swojej wybrance zrobimy również pamiętając o odsunięciu jej krzesła, kiedy będzie siadała. 

Na miły początek…

Powszechnie wiadomo, że kobiety kochają kwiaty, a nawet jeśli uważają je za mało istotne, to i tak każda z nich będzie mile zaskoczona, kiedy zostanie nimi obdarowana. Chcąc zaimponować wybrance nie trzeba jednak wykosztowywać się na wielki bukiet, wystarczy symboliczna róża. Ważniejsze jest natomiast to, w jaki sposób wręczymy kwiaty, szczególnie jeżeli kobieta obeznana jest z ogólnie przyjętymi zasadami. Bukiet podajemy dopiero po powitaniu, koniecznie rozpakowany z papieru czy folii. Trzymamy go oburącz kielichami  do góry. Lewa ręka powinna znajdować się na dole, a prawa podtrzymywać kwiaty blisko główek.

Nie ignoruj jej!

Niewybaczalnym błędem na każdym spotkaniu z potencjalną partnerką jest korzystanie z telefonu komórkowego. SMS od mamy, snap od kolegi czy wiadomość na Messengerze muszą poczekać. Kobieta widząc piszącego czy sprawdzającego gorączkowo godzinę na telefonie mężczyznę może poczuć, że on nudzi się  w jej towarzystwie. Jeśli otrzymamy pilny telefon – przeprośmy i wyjdźmy na chwilkę, a po powrocie wytłumaczmy, że była to wyjątkowa sytuacja. 

Bądź zainteresowany

Mimo stresujących okoliczności musimy pamiętać o mowie naszego ciała. Trzymanie rąk w kieszeniach sprawi, że będziemy odbierani jako nieprzystępni i zamknięci na drugą osobę. Nie należy zapominać również o kontakcie wzrokowym, przytakiwaniu i drobnych reakcjach, które sprawią, że kobieta poczuje, że to co mówi jest interesujące. Pamiętajmy również o odpowiedniej postawie – bądźmy wyprostowani (dzięki temu poczujemy się pewniej) i nie nachylajmy się nadmiernie w jej stronę. Takie zachowanie może zostać odebrane jako nachalne.

A to już wiesz?  Catfishing, czyli kto kryje się po drugiej stronie ekranu

Zachowanie przy stole

W restauracji do sytuacji stresującej dochodzi często wtedy, gdy podana zostaje potrawa, której nie potrafimy skonsumować zgodnie z obowiązującymi zasadami. O ile z kuchnią polską i włoską jesteśmy już zaznajomieni, o tyle problem zaczyna się np. przy owocach morza. Wtedy dobrze jest obserwować osoby, które dostały to samo danie, a najlepiej naszą partnerkę. Jeśli ona również będzie zestresowana zaistniałą sytuacją, będziemy mieć powód do wspólnych żartów i rozluźnienia atmosfery.

Uścisk ręki czy całus?

Nie zważając na to jak potoczy się nasza randka, warto zakończyć ją z klasą. Jeśli mamy ochotę na drugie spotkanie, można zasugerować to kobiecie, aby wybadać czy ona również odwzajemnia nasze uczucia. Pozostaje jednak jeszcze kwestia pożegnania. Podać rękę? Ucałować wybrankę w policzek? Najlepiej wyczuć to już podczas pożegnania: jeśli kobieta jest zachowawcza nie warto naciskać, na początek wystarczy uścisk ręki.

Stosując się do powyższych rad z pewnością zrobimy dobre wrażenie na pierwszej randce. Pamiętajmy jednak, że każdą gafę da się zamaskować uśmiechem i przeprosinami. W końcu takie spotkanie to stresująca sytuacja dla każdej ze stron.

Więcej o programie „Pierwsza randka”:

Program jest realizowany w oparciu o format „First Dates” stworzony przez Twenty Twenty Productions Limited i rozpowszechniany przez Warner Bros. International Television Production Limited. Jest to jeden z najlepiej ocenianych formatów, prezentujących intymny świat randkowiczów. Program podbił serca widzów na całym świecie, gromadząc wielomilionową widownię przed telewizorami w Kanadzie, Australii, Irlandii, Niemczech, Hiszpanii czy Wielkiej Brytanii, a w Polsce średnia oglądalność poszczególnych odcinków pierwszego sezonu wyniosła ponad milion widzów. Producentem „Pierwszej randki” na zlecenie TVP2 jest Rochstar.

Emisja: czwartek, godz. 20:40. Producentem programu na zlecenie TVP2 jest Rochstar.

Dodatkowe informacje: http://pierwszarandka.tvp.pl

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
7 zasad dżentelmena – jak zauroczyć damę na pierwszej randce Psychologia, LIFESTYLE - Jak zauroczyć kobietę na randce?
Hashtagi: #Psychologia #LIFESTYLE

A to już wiesz?  Czas na modowe zegarki

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy